czwartek, 2 maja 2019

WIESŁAW DRABIK - spotkanie autorskie w Krasnoludku


Kwiecień obfituje w naszym przedszkolu w spotkania z ciekawymi gośćmi. We wtorek również mieliśmy zaszczyt  gościć u  nas wyjątkową osobę - pana  Wiesława Drabika - pisarza, ilustratora i autora ponad 250 bajek dla dzieci. W naszym krasnoludkowym kąciku książki znajduje się wiele pozycji z twórczości pana Drabika - tym bardziej przedszkolaki  cieszyły się, że mogły spotkać autora znanych im bajek. Pisarz  łatwo nawiązał kontakt z dziećmi, które z uwagą słuchały zabawnych fragmentów bajek, a  potem z entuzjazmem odgadywały rymy 
i chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane naklejkami, zakładkami. Spotkanie minęło bardzo szybko w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze , gdyż Pan Wiesław potrafi rymować  właściwie na zawołanie. Na koniec była okazja do nabycia książek ze specjalną dedykacją i autografem pisarza oraz                 do wykonania pamiątkowego zdjęcia.