czwartek, 22 grudnia 2016

SPOTKANIE WIGILIJNE

Dziś w naszym przedszkolu spotkaliśmy się przy wigilijnym stole.
Pani dyrektor - Barbara Marchajska -  przywitała wszystkich gości i złożyła wszystkim piękne życzenia, spotkanie rozpoczęły tradycyjne „Jasełka” w wykonaniu przedszkolaków. Zaprezentowali się przepięknie. Później były życzenia, dzielenie się opłatkiem, pyszne tradycyjne potrawy wigilijne i wspólne kolędowanie.
Z przedszkolakami przy stole zasiedli ich najbliżsi, cieszymy się, że tak licznie przybyli. Ksiądz Zbigniew Słowikowski , radny Bartłomiej Żurek oraz sołtys Chrząstowic - Adam Gamrat również złożyli wszystkim zgromadzonym bożonarodzeniowe życzenia. Może nie było bardzo wygodnie, bo troszkę ciasno, ale za to atmosfera i nastrój – cudowne. Przedszkolaki szczęśliwe, że przedszkolną wigilię również mogły spędzić w gronie rodzinnym.

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc w przygotowaniach i organizacji tego spotkania, zwłaszcza rodzicom naszych kochanych dzieci.

Życzymy wszystkim cudownych, spokojnych, spędzonych w zgodzie z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia i samych pogodnych dni  w nadchodzącym Nowym Roku!

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Pani Leśnik

W poniedziałek odwiedziła nas również pani Marysia – leśnik, pracownik Nadleśnictwa Olkusz. Opowiedziała dzieciom, czym zajmują się leśnicy, jak pozyskują drewno na meble. Wspomniała również o sadzeniu nowych drzew i oczywiście o pomocy zwierzętom- zwłaszcza ptakom podczas zimy.
Przypominała dzieciom o systematyczności dokarmiania ptaków oraz co powinno się znaleźć w takiej zimowej „stołówce” dla ptaków. Przedszkolaki odpowiadały pięknie na zadane przez panią leśnik pytania, opowiedziały również o karmnikach, które my zawsze przed zimą przygotowujemy. A na koniec spotkania dzieci dostały przepiękny karmnik zrobiony z brzozy i kuleczki jedzenia dla ptaków. Dziękujemy pani leśnik za pouczającą lekcję.

niedziela, 11 grudnia 2016

UBIERAMY CHOINKĘ.

Przedszkolaki przygotowały aniołki, gwiazdki i pawie oczka, które zawisły na naszej przedszkolnej choince...

RODZINNE "PIERNIKOWANIE"

Dziś już po raz kolejny - z inicjatywy naszego przedszkola i udziale KGW Chrzastowice- odbyło się w remizie OSP  wielkie rodzinne przedświąteczne pieczenie pierników. Wydarzenie to zgromadziło wiele rodzin naszych przedszkolaków, ale nie tylko. Pomagali nam również licznie przybyli mieszkańcy Chrząstowic. Po całej okolicy rozchodził się cudowny zapach przypraw korzennych. Rodzice i babcie wyrabiały ciasto, a dzieci z wielkim zaangażowaniem i nieukrywaną radością wałkowały, wycinały różne kształty foremkami, a po upieczeniu zdobiły przepięknie pierniczki kolorowymi pisakami. Oczywiście gotowe smakołyki zabrały do domu.
Z roku na rok chętnych do wspólnego „piernikowania” przybywa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.

Wszystkim bardzo dziękujemy za obecność i cudowny czas spędzony w przemiłej atmosferze.