piątek, 12 maja 2017

Spotkanie ze Strażakami z OSP w Chrząstowicach


Nikomu nie trzeba przypominać, jak ważna i wszechstronna jest praca Strażaków. Ale zawsze warto o tym opowiadać - zwłaszcza najmłodszym. Dlatego - jak co roku przedszkolaki z KRASNOLUDKA odwiedziły strażaków z OSP w Chrząstowicach. Wizyta sprawiła ogromną radość i strażakom, i dzieciom. Strażacy zaprezentowali sprzęt i odzież ochronną, która jest im niezbędna podczas pracy. Opowiedzieli dzieciom również, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Zaprezentowany profesjonalny sprzęt ratowniczy przekazany przez   Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Olkuski pozwolił przedszkolakom lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie przebieg akcji ratunkowej. Swoją postawą strażacy wzbudzali wśród dzieci ogromny podziw i zaufanie.
Dużą atrakcją dla najmłodszych  było również oglądanie wozów strażackich i zwiedzanie remizy strażackiej. Największą jednak niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz a także "gaszenie pożaru".
Dziękujemy bardzo panom Mariuszowi i Wojtkowi za pouczającą lekcję i życzymy bezpiecznych akcji.