wtorek, 30 maja 2017

Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego i Smoczej Jamy

W tym roku wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa, a właściwie do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego i do Smoczej jamy na Wawelu. Pogoda i humory dopisywały. W Zoo dzieci podziwiały egzotyczne zwierzęta i dowiadywały się ciekawych rzeczy na ich temat. Największą sympatię naszych przedszkolaków wzbudziły bardzo ruchliwe pingwiny, które zaprezentowały wszystkie swoje atuty. Drugim punktem wyjazdu było odwiedzenie miejsca, gdzie zgodnie z legendą mieszkał Smok Wawelski. Zeszliśmy niezliczoną ilością schodów, zwiedziliśmy jaskinię, w której zamieszkiwał smok i wyszliśmy tuż obok metalowego, ziejącego ogniem pomnika smoka, aby podziwiać piękne widoki spokojnie płynącej Wisły. Dzieci przywiozły z wycieczki piękne i niezapomniane wspomnienia.