piątek, 20 kwietnia 2018

DZIEŃ ZIEMI W KRASNOLUDKU

Piątkowe przedpołudnie dla naszych przedszkolaków było bardzo pracowite. Ze względu na to, że wszyscy lubimy, gdy nasza najbliższa "mała ojczyzna" jest piękna i zadbana, ale również z okazji przypadającego 22 kwietnia - DNIA ZIEMI nasze Krasnoludki zaczęły od  wiosennych porządków w  krasnoludkowym ogródku. Wszystkie chwasty i uschnięte gałązki oraz liście zostały usunięte. Przesadziliśmy truskawki, posadziliśmy kwiaty: stokrotki, niezapominajki, bratki oraz nowe roślinki takie jak tawuły oraz trzmielinę. Swoje miejsce w ogródku, ale też poza nim znalazły jarzębiny. Zielone skrzynki zostały obsiane mieszanką różnych kwiatów. Następnie wszystkie roślinki podlaliśmy. Przedszkolaki jak zwykle spisały się na medal, wspólna praca jest doskonałym pretekstem do szerzenia wiedzy proekologicznej oraz doskonałą integracyjną formą spędzania czasu.  Teraz czekamy na efekty naszej pracy, choć to dopiero początek.