środa, 6 czerwca 2018

Wyjątkowi goście w KRASNOLUDKU

Dziś nasze Przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Przyjechali do nas: pan Wiesław Majda, który od dawna jest członkiem Wolbromskiego Koła Pszczelarzy i z pasją dzieli się z dziećmi i nie tylko swoim doświadczeniem pszczelarskim oraz pszczoły w małym ulu. Dzieci miały możliwość usystematyzowania wiadomości związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. I choć nasze krasnoludki już bardzo dużo wiedzą na ten temat, zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przedszkolaki poznały budowę ula, hierarchię tam panującą, zobaczyły prawdziwą królową pszczół. Miały możliwość obserwacji i posługiwania się narzędziami niezbędnymi do pracy w pasiece i produkcji miodu oraz jego przetworów. W czasie spotkania dzieci nie tylko wzbogaciły swą wiedzę, ale miały również okazję do przymierzenia stroju ochronnego służącego pszczelarzom do pracy w pasiece oraz skosztowania pysznego złocistego miodu. Poza tym poznały wiele ciekawostek dotyczących między innymi usuwania żądła ze skóry, leczeniu pszczelim jadem, wykorzystywaniem miodu i wosku pszczelego w medycynie i kosmetyce oraz zachowania się w otoczeniu pszczół. Na pewno już wiedzą, jak ważną rolę w życiu człowieka spełniają pszczoły i będą dbać o te pożyteczne owady.W tym roku w zajęciach z panem Wiesławem uczestniczyły - z ogromną ciekawością i odwagą - również dzieci z Klubu Dziecięcego w Chrząstowicach. 


Dziękujemy bardzo Panu Wiesławowi, że z tak wielką troską, pasją i zaangażowaniem dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, jak dbać o pszczoły.