niedziela, 11 listopada 2018

ŚWIĘTUJEMY 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - UROCZYSTY WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH W REMIZIE OSP

"OD URODZENIA DUMNI Z POCHODZENIA" - 
pod takim hasłem z inicjatywy naszego Przedszkola Krasnoludek mieszkańcy  Sołectwa Chrząstowice świętowali w piątkowe późne popołudnie 100 lat NIEPODLEGŁEJ POLSKI. 
Krasnoludki już od wielu dni przygotowywały się do tej uroczystej chwili - poznawały burzliwą historię naszej ojczyzny, uczyły się tekstów pieśni patriotycznych oraz wykonały piękną dekorację naszych symboli narodowych.
W piątek o 11.11 przyłączyliśmy się do bicia rekordu dla Niepodległej i odśpiewaliśmy razem ze wszystkimi dziećmi w szkołach i przedszkolach w całej Polsce 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.Później spotkaliśmy się wszyscy w przystrojonej w barwy narodowe remizie OSP, na wielopokoleniowej uroczystości, na której nie brakowało radosnych występów naszych przedszkolaków, filmu edukacyjnego o burzliwej historii Polski, wspólnego śpiewania pięknych pieśni patriotycznych i opowieści naszych babć o historii wsi Chrząstowice. Na zakończenie części oficjalnej został wniesiony piękny i pyszny biało - czerwony tort i WSZYSCY odśpiewali wzruszające 100 LAT dla Polski  Było uroczyście, rodzinnie i radośnie Żywa lekcja lokalnego PATRIOTYZMU.


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA KRASNOLUDEK ZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE W PRZYGOTOWANIE TEJ PIĘKNEJ UROCZYSTOŚCI    RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!