poniedziałek, 12 grudnia 2016

Pani Leśnik

W poniedziałek odwiedziła nas również pani Marysia – leśnik, pracownik Nadleśnictwa Olkusz. Opowiedziała dzieciom, czym zajmują się leśnicy, jak pozyskują drewno na meble. Wspomniała również o sadzeniu nowych drzew i oczywiście o pomocy zwierzętom- zwłaszcza ptakom podczas zimy.
Przypominała dzieciom o systematyczności dokarmiania ptaków oraz co powinno się znaleźć w takiej zimowej „stołówce” dla ptaków. Przedszkolaki odpowiadały pięknie na zadane przez panią leśnik pytania, opowiedziały również o karmnikach, które my zawsze przed zimą przygotowujemy. A na koniec spotkania dzieci dostały przepiękny karmnik zrobiony z brzozy i kuleczki jedzenia dla ptaków. Dziękujemy pani leśnik za pouczającą lekcję.