niedziela, 11 grudnia 2016

RODZINNE "PIERNIKOWANIE"

Dziś już po raz kolejny - z inicjatywy naszego przedszkola i udziale KGW Chrzastowice- odbyło się w remizie OSP  wielkie rodzinne przedświąteczne pieczenie pierników. Wydarzenie to zgromadziło wiele rodzin naszych przedszkolaków, ale nie tylko. Pomagali nam również licznie przybyli mieszkańcy Chrząstowic. Po całej okolicy rozchodził się cudowny zapach przypraw korzennych. Rodzice i babcie wyrabiały ciasto, a dzieci z wielkim zaangażowaniem i nieukrywaną radością wałkowały, wycinały różne kształty foremkami, a po upieczeniu zdobiły przepięknie pierniczki kolorowymi pisakami. Oczywiście gotowe smakołyki zabrały do domu.
Z roku na rok chętnych do wspólnego „piernikowania” przybywa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. 

Wszystkim bardzo dziękujemy za obecność i cudowny czas spędzony w przemiłej atmosferze.