czwartek, 17 marca 2016

Warsztaty Kulinarne "Przygotowujemy się do Wielkanocy" I etap

Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy czas zacząć.
Dzięki uprzejmości jednej z lokalnych firm, w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Kulinarne.

Pierwszy etap warsztatów odbył się już tydzień  temu i przedszkolaki poznawały różnorodne przyprawy -  te tradycyjne i te bardziej egzotyczne, które mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i  rozetrzeć w moździerzu. Były nam one potrzebne do przyprawienia i zapeklowania szyneczek, które znajdą się wkrótce w wielkanocnym koszyku. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i fachowością, choć po raz pierwszy spotkały się  z większością przypraw, narzędzi i informacji potrzebnych do zrobienia szynki. Zrozumiały również, że na efekty swojej pracy trzeba będzie zaczekać. 


DZIĘKUJEMY!!!
Zapraszamy na fotorelację z II etapu  Warsztatów Kulinarnych