poniedziałek, 14 marca 2016

Wycieczka na "WARSZTATY CHEMICZNO - FIZYCZNE".

            W poniedziałek 14 marca przedszkolaki z "KRASNOLUDKA" pojechały na warsztaty chemiczno - fizyczne, z robotyki i mikroskopii oraz na pokaz działania drukarki 3D do Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu.  Mieliśmy taką możliwość dzięki zaproszeniu jednej z mam. Dzieci  wykonywały różne doświadczenia pod okiem fachowców, mogły poznać zasadę działania mikroskopu i pooglądać różne preparaty. Ostatnim punktem warsztatów była wizyta w pracowni robotyki, gdzie przedszkolaki samodzielnie sterowały robotami za pomocą telefonów komórkowych.  Obserwowały działanie drukarki 3 D, a w prezencie dostały taki "wydruk" w postaci plastikowej figurki. Chcieliśmy bardzo podziękować Pani Wioli i wszystkim osobom, które na kilka chwil przeniosły nas w ciekawy świat doświadczeń i nowoczesnej technologii.

Dziękujemy.