wtorek, 14 czerwca 2016

Pszczelarze i pszczoły w "Krasnoludku"

We wtorek 14 czerwca nasze Przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Przyjechali do nas panowie - Walerian Ciepał  i Wiesław Majda, którzy od dawna są członkami   Wolbromskiego Koła  Pszczelarzy oraz pszczoły w małym ulu. Dzieci  miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Poznały one budowę ula, hierarchię tam panującą, zobaczyły prawdziwą królową pszczół. Miały możliwość obserwacji i posługiwania się  narzędziami niezbędnymi do pracy w pasiece i produkcji miodu oraz jego przetworów.
W czasie  spotkania dzieci nie tylko wzbogaciły swą wiedzę, ale miały również okazję do przymierzenia stroju ochronnego służącego pszczelarzom do  pracy w pasiece oraz skosztowania miodu. Poza tym poznały wiele ciekawostek dotyczących między innymi usuwania żądła ze skóry, leczeniu pszczelim jadem oraz zachowania  się w otoczeniu pszczół.
Na pewno już wiedzą, jak ważną rolę w życiu człowieka spełniają pszczoły i będą dbać o te pożyteczne owady.
Dziękujemy bardzo Panom Walerianowi i Wiesławowi za podzielenie się z nami swoją wiedzą