czwartek, 3 listopada 2016

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS


Dziś w naszym przedszkolu zaczęliśmy cykl zajęć pt."Czyste powietrze wokół nas". Po spacerze i obserwacji okolicy,  przedszkolaki wymieniały i rysowały rzeczy, które dymią. Następnie podzieliły ilustracje dymów przygotowane przez nauczyciela na te, które nam szkodzą i te które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia.Uznały, że najbardziej szkodzi nam dym papierosowy i najczęściej jesteśmy narażeni na jego szkodliwe działanie. Poznały skutki palenia papierosów, jak i przebywania w obecności osób palących dla naszego zdrowia i życia. Przygotowały znaki zakazu palenia tytoniu i rozwiesiły je w całym Przedszkolu. Z wielkim zainteresowanie i przejęciem porównywały płuca osoby niepalącej i palacza. Wysłuchały równie dwóch wierszyków, które mogą przekazać swoim palącym krewnym.


Sam się niszczysz papierosem
Trudno -Twoja sprawa
Ale nie smrodź mi pod nosem!
Mnie truć nie masz prawa!
Chcesz przytulić swoje dziecko
Ucałować je w policzki
Zadbaj proszę, by Twój całus
Nie miał smaku popielniczki.


A na koniec zajęć wykonały "portret" Dinka z kółek origami.
Gdy papieros jest kompanem
I najbliższym kumplem też
To pożegnaj się ze zdrowiem
I z kondycją dobrą też.
Każde dziecko ma swe prawa
Każdy rodzic o tym wie
Rzuć palenie, zwalcz ten nałóg
Dziecko mówi - nie truj mnie.