piątek, 11 listopada 2016

Bądź dumny - jesteś Polakiem!

11 listopada to szczególna data dla wszystkich Polaków - dla tych najmłodszych również. W naszym Przedszkolu staramy się, żeby dzieci poznawały historię Polski w najbardziej przystępny dla siebie i dostosowany do wieku sposób. W tym dniu przygotowaliśmy najpierw bardzo dużą flagę Polski, dla rodziców dzieci przedstawiły apel patriotyczny z okazji Święta Niepodległości.Pani dyrektor - Barbara Marchajska -  zwróciła szczególną uwagę na to, że przedszkole to miejsce wszechstronnego rozwoju dzieci, miejsce,  gdzie przez zabawę i sztukę uczą się, co to znaczy patriotyzm, poznają barwy i symbole narodowe, umieją słowa hymnu Polski i wiedzą, co to hymn.
Ich zaangażowanie w występ i wielkie zainteresowanie zagadnieniem świadczy o tym, że edukacja patriotyczna jest bardzo ważnym elementem wychowania przedszkolnego, ale i rodzinnego. Jest również naturalną potrzebą dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego staramy się tę ciekawość poznawczą zaspokajać. 

 W najbliższym terminie dołączymy zdjęcia z uroczystego apelu.
Serdecznie zapraszamy