sobota, 14 stycznia 2017

JASEŁKA raz jeszcze!!!


Okres karnawału to czas radości, zabawy, przebierańców i orszaków noworocznych.
Tej tradycji wierna jest wieś Chrząstowice, w której znajduje się nasze przedszkole. Mieszkańcy we wspaniałej rodzinnej atmosferze, zebrali się w mroźne sobotnie popołudnie.
Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie barwnym orszakiem kolędników dookoła wsi. Dalsza część uroczystości odbyła się w remizie, gdzie wszyscy mogli ogrzać się filiżanką gorącej herbaty lub aromatycznej kawy i zasmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mieszkańców wsi. W ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”, wysłuchaliśmy krótkiej prezentacji przygotowanej przez Strażaków OSP w Chrząstowicach na temat „Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla” oraz obejrzeliśmy krótki film na ten temat. 
Wtedy przyszedł czas na nasz występ. Dzieci zaprezentowały Jasełka przeplecione kolędami, które wszyscy razem śpiewali. W pięknej, urokliwej scenografii i kolorowych strojach nasi najmłodsi utrzymywali wszystkich w świątecznym nastroju. Po występie  przedszkolaków, tradycyjnie zaprezentowali sceniczne zdolności dorośli. Wszyscy zebrani mogli również podziwiać wystawę prac w konkursie bożonarodzeniowym naszych przedszkolaków i ich rodziców.
Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć i organizować to Noworoczne Spotkanie, aby pokazać dzieciom, jak ważna jest tradycja i integracja, jak można ją kultywować i przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Dziękujemy !!!