piątek, 21 kwietnia 2017

"Czerwony Kapturek"- ekologiczne przedstawienie

Z okazji obchodzonego 22 kwietnia DNIA ZIEMI nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy Studia Małych Form Teatralnych "Sztuka" z Trzebini. Zaprezentowali  ekologicznego "Czerwonego Kapturka". Przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom, akcja nie toczyła się w sposób tradycyjny. Wilk zamiast babci zjadł babkę drożdżową, a zamiast Czerwonego Kapturka - koszyczek ze słodkościami dla babci. Dzieci cały czas uczestniczyły w przedstawieniu. Aktorzy przestrzegali przedszkolaków przed rozmawianiem z nieznajomymi oraz przypomnieli o dbaniu o naszą przyrodę. Dzieci posegregowały również śmieci do konkretnych pojemników. Przedstawienie stało się idealnym pretekstem do przypomnienia informacji o proekologicznych zachowaniach i dbaniu o nasza planetę Ziemię.