piątek, 7 kwietnia 2017

Przygotowania do Wielkanocy, robimy szyneczki i kiełbaskę do wielkanocnego koszyka.


Dzięki uprzejmości jednej z lokalnych firm, w naszym przedszkolu już po raz drugi  odbyły się Wielkanocne Warsztaty Kulinarne.

Przedszkolaki poznawały różnorodne przyprawy -  te tradycyjne i te bardziej egzotyczne, które mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i  rozetrzeć w moździerzu, zmielić w młynku. Były nam one potrzebne do przyprawienia i zapeklowania szyneczek, które znajdą się wkrótce w wielkanocnym koszyku. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i fachowością, choć po raz pierwszy spotkały się  z większością przypraw, narzędzi i informacji potrzebnych do zrobienia szynki. Zrozumiały również, że na efekty swojej pracy trzeba będzie zaczekać. 
II etap warsztatów


Teraz szynki i kiełbaska się wędzą
A to efekt końcowy – kiełbaska i szyneczka z najlepszymi życzeniami świątecznymi dla każdego przedszkolaka do wielkanocnego koszyczka.