piątek, 23 czerwca 2017

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego za nami. Było pięknie, wzruszająco, ale też momentami zabawnie. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor - Barbara Marchajska, witając przybyłych gości. Przedszkolaki przygotowały przedstawienie pt.: "Ambaras w krainie bajek". Była Baba Jaga- a właściwie Jadwiga - bizneswoman, która sprzedała chatkę z piernika i kupiła pensjonat z basenem. Jaś i Małgosia, którzy przybyli do Wielkiej Bajki -  która aktualnie wybierała się na urlop - po pomoc w odzyskaniu swojej historii. Były krasnoludki, które wyprowadziły się ze swojej chatki i zamieszkały w bloku ku trwodze Złej Królowej. I jeszcze grono nauczycieli, którzy próbowali coś zaradzić w tak dziwnej i niespotykanej sytuacji postaci z bajek. A przyczyną całego zamieszania okazał się fakt, że dzieci zamiast czytać bajki i baśnie, oglądają telewizję i grają na komputerach. Na szczęście cała historia skończyła się dobrze, Wielka Bajka przywróciła ład i porządek w krainie bajek. A do dzieci skierowała przesłanie, aby czytały baśnie i rozwijały swoją fantazję.
Przedstawienie bardzo się podobało wszystkim zgromadzonym, dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Przedszkolaki otrzymały wiele upominków - dyplomy, książki, kolorowanki, kredki i oczywiście słodkości. Były również wzruszenia związane z pożegnaniem kilku przedszkolaków, podziękowania i życzenia dla pań.

A my życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i udanych wakacji.