czwartek, 26 października 2017

KURS "MAŁY RATOWNIK"

Dziś naszych przedszkolaków odwiedził wyjątkowy gość -Maciek Gamrat - ratownik medyczny. Dzieci wzięły udział w kursie I-ej pomocy "Mały ratownik". Pan Maciek przygotował dla nas krótki film, który pokazał dzieciom, gdzie można szukać pomocy, jeśli jej potrzebujemy i na jaki numer należy dzwonić. 112 - przedszkolaki zapamiętały bez problemu. Następnie uczyliśmy się, jak rozpoznać, że ktoś jest nieprzytomny i potrzebuje pomocy. Wiemy już, że jeśli do kogoś mówimy,  a on nie odpowiada i nie mamy z nim kontaktu, jeśli przyłożymy nasze ucho do jego ust i nie słyszymy i nie czujemy jego oddechu - to na pewno należy wezwać pomoc! Nauczyliśmy się wierszyka z tym związanego:                              "Nie widzę, nie słyszę, nie czuję - pomocy potrzebuję!"           Później przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia reanimacji  na fantomie - dzieci bardzo zaangażowały się  i poważnie podeszły do tematu ratowania czyjegoś życia. Na zakończenie części praktycznej kursu nauczyliśmy się, jak opatrywać krwawiące rany za pomocą bandaża i plastrów. Wszystkie przedszkolaki uczestniczące w kursie dostały dyplom "Małego ratownika".
Bardzo dziękujemy panu Maćkowi za świetnie poprowadzony kurs dostosowany do wieku naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nie będą musiały wykorzystywać tych umiejętności, ale wiemy na pewno, że jeśli  znajdą się w takiej sytuacji - poradzą sobie bez problemu!
Dziękujemy!!!