środa, 20 grudnia 2017

SPOTKANIE WIGILIJNE

Wigilia to jeden z najważniejszych dni w roku. Dlatego tak cieszy nas, że przedszkolaki i ich najbliżsi tak chętnie i licznie w niej uczestniczą. Nasza przedszkolna rodzina z KRASNOLUDKA spotkała się w remizie OSP przy wigilijnym stole. W tym roku dołączyli do nas: mieszkańcy Chrząstowic, którzy w tym szczególnym czasie nie chcieli być sami, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chrząstowicach, które przygotowały pyszne wigilijne potrawy, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy pomogli w organizacji sali i udostępnili nam remizę, żeby wszyscy goście mogli się pomieścić. Całą uroczystość rozpoczęła Ania Żurek - dyrektor przedszkola, witając zebranych gości i składając wszystkim serdeczne życzenia i podziękowania. Przyjaciele naszego przedszkola - pan radny Bartłomiej Żurek i sołtys wsi Chrząstowice pan Adam Gamrat - również dołączyli się do życzeń i podziękowań. Następnie nasze kochane przedszkolaki zaprezentowały muzyczno-taneczną historię wigilijną – opowiadającą o walce dobra ze złem i  zwycięstwie tego pierwszego, która została nagrodzona gromkimi brawami. Zaśpiewały piosenki świąteczne, a na koniec najstarsze dziewczynki wykonały przepiękny taniec śnieżynek, który wzruszył całą widownię. Po części artystycznej przyszła kolej na wieczerze wigilijną, którą rozpoczął modlitwą i dzieleniem się opłatkiem ksiądz Michał Surma, a później wszyscy zasiedli do wigilijnego posiłku. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. Atmosfera i nastrój były cudowne i bardzo rodzinne. Cieszymy się ogromnie,że mogliśmy ten ważny czas spędzić razem. Dziękujemy wszystkim za obecność, ciepłe słowa i pomoc.
DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT!!!