poniedziałek, 20 marca 2017

WARSZTATY CERAMICZNE II etap

Dzisiejsza wizyta w pracowni ceramicznej zakończyła tegoroczne warsztaty pracy z gliną. Przedszkolaki - na ponowne zaproszenie
pani Ani – odwiedziły pracownię ceramiczną w Domu Kultury „Hutnik”
w Jaroszowcu. Zrobione wcześniej prace z gliny zostały wypalone w specjalistycznym piecu, dzięki temu mogliśmy się zająć ich zdobieniem. Dzieci wybrały kolory: różowy, niebieski i żółty. Malowały swoje dzieła, przyozdabiali różnymi wzorami. Zaskoczeniem dla nich było, że glina wypalona, która oddała wodę, tak szybko chłonie farbę. Prace schły
w okamgnieniu. Oczywiście nasze dzieła będą ponownie wypalone w piecu.

Dziękujemy pani Ani za zaproszenie i poświęcony nam czas. Dla przedszkolaków z naszego Przedszkola była to kolejna możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach.