poniedziałek, 13 marca 2017

WARSZTATY CERAMICZNE

Wyjazd na warsztaty ceramiczne do pracowni ceramicznej w Domu Kultury „HUTNIK” w Jaroszowcu był kolejnym ciekawym doświadczeniem w życiu naszych przedszkolaków. Dzięki uprzejmości pani Marysi – mamusi Hani i pani Ani, która zaprosiła nas do tej pracowni, przedszkolaki mogły stworzyć wspaniałe rzeczy z gliny oraz zobaczyć, jak wygląda pracownia ceramiczna, suszarka i specjalistyczny piec do wypalania prac z gliny.
Z wielkim podziwem oglądały również prace wykonane przez inne dzieci.
Samo lepienie i tworzenie własnoręczne dzieł sprawiło im ogromną frajdę,
a dodatkowo było świetnym ćwiczeniem małych rączek. Poniedziałkowa wizyta była pierwszą, ponieważ teraz nasze prace będą wypalone w piecu, a my wybierzemy się tam ponownie, żeby je pięknie poszkliwić.
Bardzo dziękujemy za uprzejmość, ciekawe zajęcia i nowe doświadczenia rozwijające kreatywność naszych przedszkolaków.