wtorek, 28 marca 2017

Wiosna w ogródku i na parapecie

Jak widać - u nas wiosna w pełni. W naszym kąciku  przyrody i na parapecie pojawiły się wiosenne rośliny. Przedszkolaki posadziły cebulki, zioła i cebulowe wiosenne kwiaty. W przedszkolnym ogródku również zaczęliśmy wiosenne prace. Przygotowaliśmy ziemię pod sadzenie krzewów owocowych, przedszkolaki usuwały chwasty, grabiły, kopały dołki. Wsadziliśmy krzewy: porzeczkę czarną, czerwoną i białą oraz agresty. Przedszkolaki wiedzą, że to nie koniec pracy. Teraz trzeba dbać o te wszystkie rośliny czy to  w przedszkolu, czy w ogrodzie. Podlewać, usuwać chwasty. Dopilnować, aby rośliny w przedszkolu miały odpowiednią ilość słonka.

W naszym przedszkolnym ogródku wyrosły piękne krokusy, które przyciągają fruwających gości.