wtorek, 7 listopada 2017

WYJAZD DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO W KRAKOWIE

W poniedziałek 6-stego listopada przedszkolaki z "Krasnoludka" były w Teatrze Współczesnym w Krakowie  na spektaklu
pt.: "Doktor Dolittle  i jego zwierzęta".  Pięknie przedstawiona przez aktorów teatru historia  doktora Jana Dolittle, który pomaganie ludziom zamienił na pomoc i leczenie zwierząt. W barwny sposób zaprezentowana podróż doktora, papugi Polinezji, małpki Czi Czi  i  prosiątka  Meb Meb do Afryki. Przedstawienie było bardzo dynamiczne, zabawne i przedszkolaki czynnie w nim uczestniczyły oraz żywiołowo reagowały na zmieniającą się fabułę i scenografię. Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwiał na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtował postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswoiły informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora. Aktorzy posługiwali się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliżyło  młodym widzom pojęcie na temat kultury afrykańskiej. W przedstawieniu pojawiały się również lalki teatralne.

Po spektaklu braliśmy udział w warsztatach teatralnych, dzieci poznały podstawowe terminy związane z pracą aktorów w teatrze oraz ćwiczyły okazywanie różnych emocji - zarówno jako ludzie i jako zwierzęta. Spotkanie ze sztuką okazało sie bardzo ciekawym i  interesującym doświadczeniem.