wtorek, 6 lutego 2018

KRASNOLUDKI NA WYSTAWIE SZOPEK KRAKOWSKICH I W MANUFAKTURZE CUKIERKÓW W KRAKOWIE część I

Dziś nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, aby podziwiać wystawę przepięknych Szopek Krakowskich Na wystawie          w salach Celestatu prezentowane są szopki, które wzięły udział w 75. Jubileuszowym Konkursie Szopek Krakowskich zorganizowanym tradycyjnie przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.  Zachwycają one kunsztem            i precyzją wykonania, pomysłowością twórców, wizją artystyczną, w której religia spotyka się z miłością do Krakowa. 
Dzieci dowiedziały się skąd się wziął zwyczaj budowania szopek w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz podziwiały wykonanie szopek i użycie do ich wykonania różnorodnych materiałów: drewna, dykty, tektury, kolorowego papieru, bibuły, wielokolorowej, błyszczącej, metalicznej folii, cekinów ziarna fasoli, koralików, guzików i wielu innych. Okazałość i kunszt wykonania niejednej szopki zapierał dech w piersiach. Naszym Przedszkolakom najbardziej podobała się ruchoma szopka w całości wykonana z klocków LEGO, a największym zaskoczeniem okazała się miniaturowa szopka na łyżeczce do herbaty.