wtorek, 6 lutego 2018

KRASNOLUDKI NA WYSTAWIE SZOPEK KRAKOWSKICH I W MANUFAKTURZE CUKIERKÓW część II

Drugim punktem wycieczki do Krakowa były warsztaty w prawdopodobnie najmniejszej na świecie fabryce cukierków  - Manufakturze  Cukierków CIU CIU Cukier Artist w Krakowie. Jak tylko weszliśmy do "fabryki" oczarował nas cudowny aromat słodkich łakoci, a oczom ukazała się ekspozycja kolorowych słodkości i  lizaków o przeróżnych kształtach.
 Przedszkolaki w Krainie Słodyczy najpierw oglądały pokaz, podczas którego  powstawały  cukierki i lizaki oraz poznały składniki i receptury przygotowania niektórych słodkości. Mogły spróbować ciepłego jeszcze cukierka.Następnie własnoręcznie wykonały lizaki w kształcie serca, kwiatka, piłki lub ust (do wyboru), które później zabrały o domu. W prezencie każdy przedszkolak dostał również paczuszkę cukierków. Ale zanim prezenty - organizatorzy przeprowadzili quiz wiedzy na temat wytwarzania cukierków i lizaków. Przedszkolaki wypadły świetnie. 
Myślę, że ta wycieczka do Krakowa na długo pozostanie w ich pamięci.
Wizyta w fabryce cukierków stała się pretekstem do przypomnienia przedszkolakom o rozsądnym spożywaniu słodyczy i odpowiedniej higienie ząbków po ich spożyciu.