piątek, 9 lutego 2018

KRASNOLUDKI W DOMU KULTURY W WOLBROMIU NA SPEKTAKLU EKOLOGICZNYM PT.: "BARON SMOG"

Przedszkolaki z KRASNOLUDKA w odpowiedzi na zaproszenie  Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom - pana Adama Zielnika oraz ekodoradcy  Gminy Wolbrom - pani Katarzyny Łyczak wybrały się Domu Kultury w Wolbromiu na spektakl ekologiczny Krakowskiego Biura Promocji i Kultury pt.: "BARON SMOG" organizowany w ramach akcji "Chcemy oddychać czystym powietrzem".  Nasze Krasnoludki już bardzo dużo wiedzą na temat dbania o powietrze, którym oddychamy  i o zachowaniach proekologicznych, ale przedstawienie było doskonałym pretekstem, aby tę wiedzę usystematyzować oraz w bardzo obrazowy sposób ukazać, jak skutki działania człowieka są niebezpieczne  dla naszej planety Ziemi, a co za tym idzie- dla ludzi i wszystkich organizmów  na niej żyjących. Dzieci czynnie uczestniczyły w spektaklu, otrzymały cenne wskazówki, jak  postępować, abyśmy wszyscy mogli oddychać czystszym powietrzem . Pomagały również aktorom w segregacji śmieci do właściwie oznaczonych koszy.